Nitzan Kish er en nyuteksaminert motedesigner fra Bezalel Academy of Arts and Design i Israel med fokus på gullsmiing og mote. Hennes første kolleksjon, Me, myself and I, er delvis utskrevet i 3d og fokuserer på selvforsvar for kvinner.
Inspirasjonen til kolleksjonen kommer fra Nitzan Kishs barndom. Hennes far ga hele familien leksjoner i karate og ninjutsu. Det er lærdommer som hun har tatt med seg inn i den nye kolleksjonen.
Tanken er at de 3d-utskrevne plaggen skal utgjøre en slags rustning, i visse tilfeller avskrekkende for en potensiell lovbryter. Men mest handler kolleksjonen om å åpne for en dialog om utsatthet for kvinner og hvordan 3d-skriverteknikken kan benyttes for innovasjoner i motebransjen, der funksjonalitet kan veves inn i plagg og smykker.
Kish ser 3d-skriverteknikken først og fremst som en innovativ symaskin for komplekse former og «tekstiler». Designet gjøres i programvare fra SOLIDWORKS. Ifølge henne utgjør teknikken en unik tilvirkingsmetode og kommer til å forandre konsumentmønstre verden over.