fredag 20 mai – uke 20
EOS presenterer sine løsninger og systemer på Advanced Engineering messen 20–21 september 2017 i Oslo. Om du synes det er lenge å vente, kan du besøke den samme messen når den arrangeres i Göteborg allerede til uken, 8–9 mars, eller i Helsinki i slutten av mars.
EOS kommer til å vise frem printeren EOS M 100, et high-end system for rask og effektiv produksjon av komplekse metalldeler. Dessuten kommer selskapet til å presentere viktige trender for fremtiden innen industriell 3D-printing: Dels å integrere AT i både eksisterende og fremtidige produksjonsmiljøer samt styrke ekspertisen innen AT internt hos foretakene.
Forvandler firmaer til mestere innen AT
Industriell 3D-printing er på vei mot serieproduksjon. Dette medfører nye kundekrav og øker behovet for tilsvarende løsninger. Spørsmålet er ikke om eller hvor industriell 3D-printing kan erstatte tradisjonell tilvirkning i dag, men snarere hvordan man integrerer den i eksisterende produksjonsmiljøer og med tradisjonelle tilvirkningsteknikker. EOS bidrar med nye løsninger og legger grunnlaget for neste nivå av additiv tilvirkning.
Til dette formålet har EOS nylig utvidet sin konsulentvirksomhet og tilbyr rådgivning og opplæring under navnet Additive Minds. Ekspertteamet lærer opp kundenes personale og hjelper dem til å utnytte fordelene med industriell 3D-printing. De muliggjør en raskere innlæringskurve for kunder, med tanke på teknikk og konkurransefordeler.
– Bransjen står nå foran neste store trinn i utviklingen, å integrere AT i eksisterende og fremtidige produksjonsmiljøer, med målet å ytterligere optimere flyten av deler og data i serieproduksjon. Jeg ser frem til å treffe alle besøkere på Advanced Engineering og starte diskusjoner rundt fremtiden for industriell 3D-printing, sier Björn Björnström, Regional Manager Nordic & Baltic.
For foretak som er nysgjerrige på hvordan de kan implementere additiv tilvirkning i sin produksjon kan man finne mer informasjon om EOS og Additive Minds tilgjengelig under Advanced Engineering.
Göteborg: 8–9 mars 2017
Besøk oss på stand: A 03:10. Få gratis inngang her og gå til Advanced Engineering 2017 för mer information.
Helsinki: 29–30 mars 2017
Besøk oss på stand: 4C49.
Oslo:
Besøk Advanced Engineering 2017 för mer information.
Om EOS
Slik presenterer EOS seg selv: EOS er verdensledende produsent av teknikk innen additiv tilvirkning. Selskapet som ble grunnlagt i 1989, er pioner og ledende innen Direct Metal Laser Sintering og leverandør av førsteklasses polymerteknikk. For industrielle prosesser innen 3D-printing, tilbyr EOS en skalérbar produktportefølje som består av systemer, programvare, materialer samt konsulenttjenester. EOS er rett valg av partner for produksjon innen additive tilvirkningsteknikker og tilbyr langsiktige løsninger. Kunder som benytter disse løsningene kan dra nytte av lette konstruksjoner, kostnadsbesparinger basert på funksjonell integrasjon, produkttilpassing og raskere produktutvikling samt produksjon. Eos.info
Den svenske 3D-printerprodusenten Freemelt har på kort tid signert en avtale med to amerikanske forhandlere. Dette vil akselerere salget av forskningssystemet Freemelt ONE og har allerede generert en avtale.
Publisert av:Anja Degerholm | anja.degerholm@agi.se| 18. mai, 2022
Binder Jet 3D-printerleverandøren Digital Metal lanserte 17. mai sitt nye DMP/PRO binder jetting system. PRO-serien er utviklet som en modulær komponent av en komplett binder jet-løsning, noe produsenten mener er et paradigmeskifte innen binder jet 3D-printing. Lanseringen fant sted på 3D-printmessen Rapid TCT i USA.
Publisert av:Roger Stormo | roger.stormo@agi.no| 18. mai, 2022
EOS grunnla konsulentenheten Additive Minds i 2016. Når EOS skulle stille ut på den svenske Elmia 3D messen, inviterte de med seg en konsulent fra Additive Minds for å vise hvordan man kan hjelpe bedrifter med å utnytte det potensialet som ligger i industriell 3D-utskrift.
Publisert av:Anja Degerholm | anja.degerholm@agi.se| 13. mai, 2022
10. – 13. mai var det tid for den andre utgaven av den svenske messen Elmia 3D i Jönköping. En messe som i år trakk til seg et tjuetalls utstillere innen additiv produksjon, som viste alt fra 3D-printere og materialer til skanneutstyr og etterbehandling.
Publisert av:Anja Degerholm | anja.degerholm@agi.se| 13. mai, 2022
På 3DVerkstans stand under den svenske messen Elmia 3D 10. – 13. mai fant vi Spectram Technology, som viser frem sin robotintegrasjon for metallprinting, og Markforged, som tok med seg en “feltutgave” av 3D-printeren X7.
Publisert av:Anja Degerholm | anja.degerholm@agi.se| 13. mai, 2022
Massivit 3D satser på det nordiske markedet. Björn Björnström har i snart ett år vært selskapets representant i Norden, og under den svenske messen Elmia 3D 10. – 13. mai var han på plass for å vise mulighetene med den patenterte GDP-teknologien for storskala 3D-printing.
Publisert av:Anja Degerholm | anja.degerholm@agi.se| 13. mai, 2022
Stratasys har kunngjort at selskapet har utvidet sin F123 Serie™ av 3D-printere med introduksjonen av F190™CR og F370®CR 3D-printere, pluss nye FDM® Nylon-CF10-materiale forsterket med karbonfiber. De nye printerne tilbyr materialer med høy stivhet og styrke i en herdet maskin klar for utskrift av komposittmaterialer. Andre nyheter er programvare og seksten nye materialer.
Publisert av:Roger Stormo | roger.stormo@agi.no| 11. mai, 2022
Fremdrift av romfartøyer er et område hvor EOS og Hyperganic har slått sine pjaller sammen for å revolusjonere tankegang og konstruksjon. Nå presenterer de en rakettmotor som de har designet og produsert.
Publisert av:Roger Stormo | roger.stormo@agi.no| 11. mai, 2022
Forskere i Sydney, Australia utvikler et 3D-printet armbånd som lar handikappede, f.eks. de med cerebral parese få tilbake kontroll over spillkontroller og datamaskiner. De planlegger at det ferdig utviklede designet skal utgis som åpen kildekode til beste for menneskeheten.
Publisert av:Roger Stormo | roger.stormo@agi.no| 6. mai, 2022
GE Renewable Energy innviet nylig sitt toppmoderne anlegg for produksjon av vindturbiner. Produksjonen vil foregå med et automatisert 3D-printersystem som lager armerte betongkonstruksjoner, levert av danske Cobod.
Publisert av:Anja Degerholm | anja.degerholm@agi.se| 3. mai, 2022
Nasa har utviklet en ny legering ved hjelp av 3D-printing som forbedrer holdbarheten og styrken til komponentene betydelig. Den nye GRX-810 skal kunne vare 1000 ganger lenger enn andre eksisterende legeringer, ifølge Nasa.
Publisert av:Anja Degerholm | anja.degerholm@agi.se| 3. mai, 2022
AGI Publishing House AB | Altonagatan 5 | 211 38 Malmö | Sverige