Det har ennå ikke gått et år siden Desktop Metal annonserte utgivelsen av sine to 3d-printsystemer for metallprinting, DM Studio System og DM Production System. Investorer og andre hadde ventet ivrig på introduksjonen av denne nye teknologien, og de ble ikke skuffet, ettersom både Studio System og Production System umiddelbart kunne fremvise imponerende egenskaper.
Begge systemene har opplegg med støttestrukturer som kan fjernes for hånd. Nå har de tatt patent på to slike støttestruktursystemer, noe som bare føyer seg inn i rekken av mer enn 100 patentsøknader for mer enn 200 oppfinnelser fra selskapet.
Studio System har man allerede begynt å sende ut til kunder, mens man må vente til slutten av 2018 før Production System er klart for utsendelse. I Norden er det Protech Nordic som er forhandler for Desktop Metals systemer.