Lanserer større og raskere SLS-printer

Tekst:Roger Stormo
PUBLISERT: 9 september 2021
Møt Nils!

Den polske produsenten Sinterit avslører nå at de lanserer en ny end-to-end SLS-3D-skriver. «Nils 480» vil bli presentert i forbindelse med et digitalt arrangement.

Sinterit er kjent for sine SLS -løsninger med bordmodeller og har tidligere gitt ut systemene Lisa (2015) og Lisa PRO (2018). Så nå lanserer selskapet en tredje generasjons skriver. I følge Sinterit skal Nils 480 kunne skrive ut hvilken som helst form uten støttestrukturer og i forskjellige materialer. Takket være et stort konstruksjonsområde skal det være mulig å skrive ut flere mindre deler samtidig eller en større komponent. I tillegg lover produsenten at den nye SLS -skriveren er rask og kan produsere store kvanta.

Det vil heller ikke være noe pulveravfall i forbindelse med printing, noe som vil gjøre Nils 480 mer kostnadseffektiv og miljøvennlig enn konkurrentenes alternativer som er tilgjengelige på markedet i dag.

Mer informasjon om denne nye printeren vil bli presentert i forbindelse med et lanseringsarrangement som arrangeres onsdag 15. september klokken 15.00 (CEST). Det vil også være anledning til å delta i presentasjonen onsdag 22. september klokken 20.00 (CEST). Registrering gjøres via denne lenken.

Les mer

Freemelt får ny ordre fra Saab

Europas opprustning har fått forsvarsgruppen Saabs aksjer til å skyte i været i verdi. AM-selskapet Freemelt har samtidig fått nok en ordre fra Saab, som også har fått aksjen deres til å stige betydelig.
WindowDetailFreemeltONE-scaled-1

Ultimaker S8 printer fire ganger raskere

I januar 2023 slapp Ultimaker den nye flaggskipmodellen i S-serien, S7. Drøye to år senere kommer oppfølgeren, Ultimaker S8, med både økt hastighet og forbedret utskriftskvalitet.
S8-1

3D-printet katamaran

Denne båten viser ikke bare gjennomførbarheten av robotisk 3D-utskrift i storformat, men etablerer også grunnlaget for en ny æra innen produksjon av båter og nautiske komponenter, hevder de to selskapene som har samarbeidet om prosjektet.
IMG_4656

ICC standard for betongprinting underveis

International Code Council (ICC) har annonsert at de holder på med utvikling av ICC 1150, som vil bli tidenes første standard for 3D Automated Construction Technology (3DACT), altså 3D-printede betongvegger.
peri-3d-construction-printing2-e1606475885925

Siste nytt

Freemelt får ny ordre fra Saab

Europas opprustning har fått forsvarsgruppen Saabs aksjer til å skyte i været i verdi. AM-selskapet Freemelt har samtidig fått nok en ordre fra Saab, som også har fått aksjen deres til å stige betydelig.
WindowDetailFreemeltONE-scaled-1

Stratasys tar inn 120 millioner dollar i kapital

Fortissimo Capital, et israelsk private equity-selskap som investerer i teknologi og industri, investerer 120 millioner dollar i Stratasys. En investering som vil drive vekst i selskapet.
Stratasys-F3300-Yoav

Ultimaker S8 printer fire ganger raskere

I januar 2023 slapp Ultimaker den nye flaggskipmodellen i S-serien, S7. Drøye to år senere kommer oppfølgeren, Ultimaker S8, med både økt hastighet og forbedret utskriftskvalitet.
S8-1

Åpen-kildekode KI lager CAD fra tekst

Ettersom interessen for generativ kunstig intelligens (KI) fortsetter å øke, har 3D-printindustrien vært vitne til vekst i tekst-til-CAD-plattformer. Disse verktøyene lar brukere lage 3D-printbare CAD-filer fra enkle tekstbeskrivelser, noe som gjør additiv produksjon mer allment tilgjengelig.
robot-7785877_1280